Коротка історія

Катехитичної школи ім. Блаженного Симеона Лукача парафії Різдва Пресвятої Богородиці селища Делятин

Школа заснована згідно Декрету Правлячого Архієрея КоломийськоЧернівецької єпархії Преосвященного Єпископа Миколи Сімкайла № 47/4 від 15. 06. 2011, директором якої призначено о. Петра Голінея.

19 жовтня 2011 р. Б. Владика Микола затвердив навчальну програму для школи, підготовлену колективом учителів-катехитів школи.

Навчання розпочалось 20 жовтня 2011 р. Б. після святкової Святої Літургії за участю о. Петра Семенича, вікарія, о. Богдана Іванюка, пароха і декана, о. Петра Голінея, директора Катехитичної школи, священиків-катехитів: о. Романа Гриніва, о. Івана Виксюка. На Літургії були присутні с. Павля Бабій, голова єпархіяльної Катехитичної комісії, вчителі-катехити, учні та батьки.

В 2011-2012 навчальному році згідно письмових прохань батьків до школи зараховано 75 учнів віком від 5 до 11 класів, з яких сформовано 6 катехитичних класів. Катехитичні уроки проходили щосуботи. У різдвяний час були канікули. Під час навчання учні мали нагоду збагатитись знаннями катехизму, історії Церкви, Біблійної історії. Для учнів першого катехитичного класу працював художній гурток, де діти вчилися малювати, ліпити художні фігури з паперу.

Перший рік навчання проводилося в приміщенні церковної сторожівки, оскільки виділене приміщення для молодіжно-катехитичного центру знаходилося в стані капітального ремонту і ще не було пристосоване для навчання.

Незважаючи на певні труднощі, за перший рік діяльності школи проведено “Свято початку навчального року”, “Свято Миколая”, організовано вертеп під керівництвом о. Андрія Бойчука, з яким учні школи колядками вітали делятинців із Різдвом Ісуса Христа. А свято закінчення навчального року завершилось екскурсійним походом у ліс та велопрощею до Дорянського монастиря Св. Пророка Іллі.

Навчальний 2012/13 рік розпочався досить пізно – 3 листопада 2012 р. Б., але вже в приміщенні молодіжно-катехитичного центру. На початок навчання було облаштовано два приміщення для проведення уроків, і ще два класи запрацювали в другому семестрі. Навчання розпочалось, як звично, святковою Літургією за участю о. Петра Голінея, директора Катехитичної школи, священиків-катехитів: о. Романа Гриніва, о. Івана Виксюка та о. Петра Мойсяк, в присутності учнів та батьків.

У 2012/13 навчальному році, згідно письмових прохань батьків до школи зараховано ще 12 учнів віком від 5 до 11 класів, що дало можливість сформувати вже 7 катехитичних класів. Катехизація відбувалась щосуботи з перервою на Різдвяні канікули. Крім навчання основ християнської віри, історії Церкви, Біблійної історії в старших класах викладався курс Літургіки.

Для учнів школи працювали гуртки: журналістики, вишивання, художньої творчості, англійської мови – протягом всього навчального року, а з другого семестру: шаховий, писанкарства, української кухні.

З 21 по 23 червня в школі проводився шаховий турнір в честь Блаженного Симеона Лукача. В ньому взяли участь 10 гравців, а переможцем турніру став Михайло Остап`юк (4 клас). Друге місце розділили Іван Сокира (4 клас) і Віктор-Кирило Станіщук (6 клас), а третє посів Мисюк Богдан (5 клас).

Навчальний рік завершився першим випуском. Школу завершили, опанувавши скорочену програму та успішно написавши загальні тести з катехизму, п`ять випускників: Назарій Мельник, Оксана Новак, Христина Штаєр, Христина Масевич та Іван Клим`юк.

Закінчення 2012/13 навчального року відбулось у досить урочистий спосіб. Після святкової Літургії вперше на шкільному подвір`ї пройшла урочиста лінійка за участю катехитів, вчителів, гостей, учнів та батьків. Виступ підготували учні театрального гуртка під керівництвом п. Мар`яни Яворської. На святі слово мали: директор Катехитичної школи о. Петро Голіней, парох Делятина о. Богдан Іванюк, Голова Катехитичної комісії Коломийсько-Чернівецької єпархії с. Михайлина Горнакевич, секретар Делятинської ради п. Віра Кухтарук, директор Делятинської ЗОШ І-ІІІ ст. № 1 п. Олег Петріщак. Після святкової лінійки гості і батьки мали нагоду переглянути презентацію гуртків Катехитичної школи, яку підготували учасники гуртка журналістики під керівництвом о. Петра Мойсяка, оглянути виставку робіт гуртків: писанкарства під керівництвом п. Ганни Василишин, художньої творчості під керівництвом п. Віри Небелюк, вишивки під керівництвом п. Оксани Гринів, а також поласувати гостинцями учасників гуртка української кухні під керівництвом п. Надії Дудич.

Своєрідним акордом навчання і розваг стали, табори організовані для учнівської молоді. Вони проходили в липні у два етапи: для молодшої групи на території молодіжно-катехитичного центру і для старшої групи на території монастиря Згромадження сестер мироносиць в м. Яремче. Організаторами і керівниками цих молодіжно-катехитичних таборів були о. Петро Мойсяк та о. Роман Гринів.

Вся діяльність Катехитичної школи була б немислима без підтримки о. Богдана Іванюка, пароха Делятина, самовідданої праці педагогічного колективу священиків, катехитів та підтримки батьків, людей небайдужих до становлення і розвитку школи.

Директор катехитичної школи, о.Петро Голіней